Maitselt mahe, mahlakas ja pehmete lehtedega. Parim kasutada värske salati põhikomponendina. Maitsestada erinevate kastmetega, nt balsamicoga. Hea on lisada ka õli, mis suurendab salastis sisalduvate rasvlahustuvate vitamiinide omastamist. Salatilehed sobivad hästi võileibadele või toitude kaunistamiseks ning lisaks ka smuutidesse. Lehtsalatilehed on väga veerikkad nagu ka kurk, kuivainet on nendes kõigest 5-7% ja see jaotub enam-vähem võrdselt süsivesikute, valkude, kiud- ja mineraalainete vahel. Vähese kalorsuse tõttu on mõistetav lehtsalati hea sobivus nende inimeste söögilauale, kes oma tervisest peavad ja kehakaalu jälgivad – söödud lehemass täidab hästi seedekulglat ja kustutab näljatunnet, aga ülekaalulisust pole karta. Sellega salati väärtuslikkus aga ei piirdu. Mineraalainetest on salatilehtedes rohkesti kaaliumi, kaltsiumi, magneesiumi, fosforit ja isegi rauda. Samuti leidub salatilehtedes märkimisväärselt B-rühma vitamiine, rasvlahustuvaid vitamiine ning karotenoide, millest organism ise on suuteline valmistama vitamiini A.
Potis lehtsalat säilib kõige kauem temperatuuril +4…+8 kraadi. Seetõttu on lihtne hoida seda jahedas ruumis nagu sahver või külmkapis. Pikemal säilitamisel on tarvilik korra päevas ka taime kergelt kasta. Võib hoida koos potiga ka veeklaasis, aga ikka jahedas. Säilib ka toidu- või aknalaual hoides ja korralikult kastes, aga soojas lihtsalt lühemat aega.
Jääsalati “Frillice” lehed on paksemad, tihkemad ja jämedate rootsudega kui tavalisel lehtsalatil. Lisaks on jääsalat värvuselt tumerohelisem ja krõmpsuvam. Kuna lehed on tugevamad, püsib “Frillice” segasalatites kauem kohev ega vaju kokku. Sobilik kasutada ka kuumade võileibade tegemisel. Lisaks väga dekoratiivne nt suupistevaagna kaunistamisel ja snäkkide alusena kandikul.
Potis “Frillice” säilib kõige paremini temperatuuril +4…+8 kraadi. Hoia seda jahedas ruumis nagu sahver või külmkapis. Pikemal säilitamisel on tarvilik korra päevas ka taime kergelt kasta. Võib hoida koos potiga ka veeklaasis, aga ikka jahedas. Säilib ka toidu- või aknalaual hoides ja korralikult kastes, aga soojas lihtsalt lühemat aega.
Jääsalati “Frillice” lehed on paksemad, tihkemad ja jämedate rootsudega kui tavalisel lehtsalatil. Lisaks on jääsalat värvuselt tumerohelisem ja krõmpsuvam. Kuna lehed on tugevamad, püsib “Frillice” segasalatites kauem kohev ega vaju kokku. Sobilik kasutada ka kuumade võileibade tegemisel. Lisaks väga dekoratiivne nt suupistevaagna kaunistamisel ja snäkkide alusena kandikul.
Grüne Fee tootevalikus on frillice salat nii potiga kui ka lõigatud kujul.
Lõigatud kujul “Frillice” salat säilib kõige paremini temperatuuril +4…+8 kraadi. Hoia seda külmkapis. Mõistlik on see peale ostmist kohe ära kasutada, sest ka külmikus säilitades närbub see mõne päeva jooksul.
Veidi mõrkjas-sinepise maitsega taim, mis sobib suurepäraselt värsketesse salatitesse, nt koos mahedamaitselise lehtsalati ja feta või mozzarella juustuga. Sobib hästi pitsa peale ning omleti või prae kõrvale, samuti pesto valmistamiseks. Noorte lehtede maitse meenutab salatkressi, sinepi ja pähkli maitset. Ravimtaimena sisaldab C-vitamiini ja soodustab seedimist.
Kõige sobilikum temperatuur säilitamiseks on +4…+8 kraadi. Seetõttu on rucola säilitamine kõige lihtsam kontrollitud temperatuuriga jahedas ruumis nagu sahver või külmkapp. Pikemal säilitamisel on tarvilik korra päevas ka taime kergelt kasta. Võib hoida koos potiga ka veeklaasis, aga ikka jahedas. Soojas taim närbub kiiremini.
See tumepunase varjundiga ja tammelehe kujuliste lehtedega salat on salatisegudes väga dekoratiivne ja annab mõnusalt värvi. Samuti võib kasutada võileibade kaunistamiseks. Rikas vitamiinide ja mineraalainete poolest ning on tugeva maitsega ja pisut mõrkjas. Maitsvaid lehti tarvitada noorelt.
Tammelehe salatit on kõige targem säilitada tavalises külmkapis, kuna kõige sobilikum temperatuur selle säilitamiseks on +4…+8 kraadi. Pikemal säilitamisel on vaja taim ka niiske hoida.